Ať už trávíte u počítače, telefonu či tabletu 3 nebo 12 hodin denně, digitální život má na váš zrak velký vliv. Abyste si svůj život při sledování displejů mohli naplno užívat, měli byste své oči dostatečně chránit před nepříznivým vlivem modrofialového světla, které z displejů vyzařuje.

Trápí vás unavené oči, rozmazané vidění nebo bolest šíje? To vše je pravděpodobně následek dlouhého času, který všichni trávíme před digitálními obrazovkami. Naše oči se musí intenzivněji soustředit, aby se přizpůsobily pixelovým znakům, různě velkým obrazovkám a v neposlední řadě i různým vzdálenostem našich digitálních zařízení. Také, a to je velmi důležité, musí odolávat jasnému světlu, které z monitorů vychází a jsou tak vystaveny škodlivému modrofialovému světlu, které je poškozuje.

Život člověka se vyvíjel miliony let a tak měl dostatek času se mu přizpůsobit. Průmyslová revoluce však začala v 19. století, stále pokračuje a dalo by se říci, že v posledních letech přímo utíká tryskem. V 50. letech 20. století definitivně převládly digitální počítače nad analogovými. Dalších 30 let se vývoj digitálních technologií rozvíjel především pouze v oblasti počítačů a od roku 1991 se stal internet veřejně dostupným médiem. Rostoucí využívání digitálních zařízení vedlo k tomu, že jsou naše oči více namáhány – monitory jsou blíže očí a když do nich hledíme, dostatečně často nemrkáme, proto dochází k vysychání slzného filmu na rohovce, oslňuje nás světlo z nich vycházející a jsme nuceni neustále zaostřovat na různé vzdálenosti. Bohužel naše oči nestačily držet krok s rychlým rozvojem techniky a tak nejsou přirozeně vhodné pro moderní život. Už po dvaceti minutách sledování blízkých předmětů vizuální schopnost ochabuje a zažíváme již zmíněné nepříjemné pocity – bolest hlavy, namáhání očí, rozmazané vidění a bolest za krkem. 

Rozvoj vědy a techniky však pokračuje mílovými kroky vpřed, ale naše tělo a zrak se mu nedokáže tak rychle přizpůsobit. Proto v posledním letech narůstá řada očních vad, které se dříve vyskytovaly spíše sporadicky a jsou následkem přílišného přetěžování očí. Naštěstí jsme homo sapiens – tedy člověk moudrý – a tak si dokážeme pomoci a vymyslet způsob, jak naše oči před negativním vlivem monitorů ochránit.

Hlavním cílem všech optiků a optometristů je a vždy bylo pomoci lidem trpícím jakoukoli oční vadou či následkem přílišného přetěžování zraku. Proto vývojáři v oblasti oční optiky začali hledat řešení, jak ulevit přetíženým očím a nechat je odpočívat i přesto, že právě sledujete monitor počítače, telefonu, tabletu či televize. Z tohoto výzkumu vzešly inovativní brýlové čočky pro každodenní nošení speciálně navržené tak, aby ulevily očím a poskytovaly ochranu při práci s počítačem či jiným zařízením s displejem.

Ve všech našich pobočkách optiky OVEROPTIC a i na našem e-shopu tyto brýlové čočky nabízíme. Výborné zkušenosti máme s brýlovými čočkami od firmy Essilor s názvem Eyezen, které jsou na špičce  mezi všemi světovými značkami a u našich zákazníků velmi oblíbené.

EYEZEN – tyto inovativní brýlové čočky kombinují dvě základní funkce – ÚLEVU a OCHRANU.

ÚLEVA – čočky jsou speciálně navrženy tak, aby vám poskytovaly pomoc před displejem. Váš zrak bude ostřejší než u běžných čoček a již nemusíte vynakládat takové úsilí na to, abyste na blízko a střední vzdálenost viděli zřetelně a ostře.

OCHRANA – na brýlové čočky je nanesen speciální pokročilý filtr proti škodlivému modrofialovému světlu z monitorů.

Eyezen jsou speciální brýlové čočky pro celodenní nošení navržené pro váš život online. Pomáhají vašim očím odpočinout si od počítače a mobilu a zároveň chrání váš zrak pro budoucnost a to i v případě, že nenosíte brýle s dioptrickými hodnotami.

Takže na závěr mohu jen říci –  nechte své oči odpočívat s brýlovými čočkami  EYEZEN zatímco jste připojeni.

Pokud vás článek zaujal a chcete se dozvědět ještě více o těchto úžasných čočkách, zavolejte na některou z našich poboček Overoptic v Plzni, kde vám naši specialisté rádi vaše dotazy zodpoví.

Za tým Overoptic 

specialista v oboru oční optik Zina Trejbalová